Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

Wypełniacze do paczek służą przede wszystkim do dokładnego wypełniania wolnej przestrzeni w opakowaniu. Dzięki takiemu systemowi pakowania, wysyłany produkt jest dokładnie zabezpieczony przed wstrząsami, otarciami i wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.  Wiele produktów jest szczególnie podatnych na uszkodzenia w czasie transportu.

Należą do nich produkty elektroniczne, akcesoria elektroniczne, ceramikę i szkło. Aby uniknąć uszkodzenia należy na czas transportu zabezpieczyć je w odpowiedni sposób. Obowiązkowym elementem, który sprawi, że przesyłka dotrze bez uszkodzeń jest właściwe opakowanie oraz wypełniacze do paczek. Warto podkreślić, że istnieje kilka typów materiałów wypełniających przestrzeń w opakowaniu. Wypełniacze występują w różnych rodzajach: flopa, skropak, poduszki powietrzne, maty wypełniające. Posiadają właściwości tłumiące i amortyzujące, są bardzo lekkie i łatwo je zutylizować. Ponadto można z nich korzystać wielokrotnie.

Rodzaje wypełniaczy

Jednym z najtańszych, ale i najlepszych sposobów zabezpieczenia są foliowe poduszki z powietrzem. Charakteryzuje je dobra amortyzacja, lekkość i możliwość recyklingowania. Nie nadają się jednak do paczek, w które zapakowane są ostre przedmioty, ponieważ te mogą uszkodzić poduszeczki. Innym typem jest skropak, czyli 100% biodegradowalny wypełniacz. Łatwo rozpuszcza się w wodzie i jest chętnie stosowany z uwagi na niską cenę i ekologię.  Do zabezpieczenia można wykorzystywać również chipsy styropianowe. To bardzo dobry i elastyczny wypełniacz, który wykonany jest ze styropiany w kształcie literki „S”. Styropian jest miękki, sprężysty a po odkształceniu wraca do pierwotnego kształtu. Natomiast wypełniacz typu flopa lub flo-pak wykonany jest z polistyrenu w kształcie ósemek pełnych lub pustych. Współcześnie został w dużej mierze wyparty przez skropak. Istnieje również wiele różnych wypełniaczy, które zostały wytworzone typowo z papieru lub z konkretnie z kartonu. Najczęściej spotyka się wypełniacze faliste z tektury, czy też owijki siatkowe z tektury.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Rękawy Folie polietylen

Rękawy Folie polietylen

Folia polietylen-Rękaw właściwości: folia do ogólnego zastosowania, obkurczanie folii termokurczliwej odbywa się...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.