Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

Taśma spinająca

Większość z nas wysyłając paczkę, zakleja opakowanie zwykłą taśmą pakową. W przypadku ciężkich i dużych ładunków konieczne jest jednak użycie mocniejszych rozwiązań, takich jak taśma spinająca. Czym się ona charakteryzuje? Sprawdźmy!

 

Czym jest bandowanie?

Bandowanie to nic innego jak pakowanie ładunku do transportu przy pomocy taśmy spinającej. Taśma spinająca nie jest taśmą klejącą. Aby dobrze opasała ładunek, konieczne jest użycie specjalnych zapinek, a czasami też napinacza lub paskowacza. Najczęściej używane taśmy spinające to taśmy polipropylenowe i poliestrowe. Zarówno jedne, jak i drugie, dostępne są w wielu różnych kolorach, grubościach i szerokościach, dlatego łatwo znaleźć odpowiedni model do zapakowania każdego rodzaju ładunku. Taśmy są bardzo mocne, trwałe i odporne na wilgoć. Nie straszne im są skrajnie niskie ani wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. To wszystko sprawia, że gwarantują one solidne zabezpieczenie opakowania przy stosunkowo szybkim jego wykonaniu. Taśmę zapinającą można też traktować jako uchwyt, który ułatwia przenoszenie danej paczki. Zużyte taśmy można poddawać recyklingowi.

Zastosowanie taśm spinających

O zastosowaniu taśm spinających można by pisać bez końca. Najczęściej używa się ich w sklepach, hurtowniach i magazynach, gdzie towaru do wysyłki pakuje się dużo i robi się to często. Taśmy spinające są używane także w wielu różnych dziedzinach przemysłu, a także w transporcie. Można nimi spinać zwykłe paczki, ale też całe palety. Taśmy polipropylenowe znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, budowlanym, a nawet w poligrafii. Wiele osób korzysta z ich zalet w zaciszu domowym. Taśma przydaje się przy przeprowadzce, podczas przewozu dużych rzeczy, a także przy przechowywaniu kartonów w piwnicy lub na strychu. Biorąc pod uwagę to, że taśmy spinające są bardzo mocne, a przy tym tanie, codziennie znajdują one nowe zastosowania. W razie wątpliwości co do wyboru taśmy do danego zadania, warto poradzić się dostawcy taśm.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Siatka rolnicza 125cm/2000mb JUTA

Siatka rolnicza 125cm/2000mb JUTA

Siatka rolnicza właściwości: doskonała wytrzymałość na rozciąganie, wysoka ochrona UV gwarantują długą...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Gorący stół do pakowania HW 450 / TW 550

Gorący stół do pakowania HW 450 / TW …

Urządzenie do pakowania w folię spożywczą PVC rozmaitych produktów żywnościowych:...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.