logo

Napisz do nas

biuro@centropack.pl

Zadzwoń

(+48) 42 650 95 68

Czym jest taśma naprawcza?

Czym jest taśma naprawcza?

Obecnie taśmy klejące są dostępne na rynku w wielu różnych wariantach. Zakupu taśmy z reguły dokonuje się, biorąc pod uwagę jej późniejsze wykorzystanie. Na szczególną uwagę zasługują taśmy DUCT, znane też jako taśmy naprawcze. Czym się charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie? Sprawdźmy!

Taśma DUCT: charakterystyka

Taśma naprawcza nie jest nowością na rynku. Pierwsze taśmy DUCT były produkowane już od 1942 roku przez koncern Johnson & Johnson. To taśmy to zadań specjalnych. Zazwyczaj składają się z trzech warstw: tkaniny naturalnej, tworzywa sztucznego i warstwy kleju. Taka budowa sprawia, że taśma naprawcza jest niezwykle elastyczna, ale też bardzo wytrzymała i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Taśmy DUCT są wygodne w codziennym użytkowaniu. Można odrywać ich kawałki przy użyciu rąk, nie potrzeba do tego żadnych narzędzi. Taśma ta jest niezastąpiona przy wykonywaniu szybkich mocowań, uszczelnień i łączeń. Produkt ten dostępny jest w kilku kolorach (srebrnym, białym i czarnym) oraz dwóch szerokościach: 38 mm i 48 mm.

Zastosowanie taśm naprawczych

Początkowo taśma DUCT była produkowana na użytek armii amerykańskiej. Żołnierzom służyły one wtedy do uszczelniania skrzynek z amunicją. Szybko jednak okazało się, że taśma naprawcza ma jeszcze wiele innych zastosowań. Obecnie taśmę DUCT możemy znaleźć m.in. w przemyśle budowlanym, gdzie służy do uszczelniania rur wentylacyjnych, węzy gumowych, czy łączenia folii dachowych. Jest niezastąpiona również w ogrodnictwie, głównie przy pakowaniu skrzynek ogrodniczych i kartonów. Z taśm DUCT korzystają też warsztaty samochodowe (np. podczas naprawy siedzeń) oraz szkutnicze (przy budowie łodzi). Czasami używa się ich do pakowania przesyłek, aby dokładniej zabezpieczyć towar. Taśmy naprawcze znajdują zastosowanie podczas wykonywania różnego rodzaju prac naprawczych w domu, czasami stosuje się je też przy wykonywaniu dekoracji. Różnorodne zastosowania taśmy naprawczej można by wymieniać bez końca. To produkt naprawdę uniwersalny.

Udostępnij:

WSPÓŁPRACUJ
Z CENTROPACK

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, a także przedstawią szczegóły współpracy oraz cennik na opakowania.