logo

Napisz do nas

biuro@centropack.pl

Zadzwoń

(+48) 42 650 95 68

Rodzaje wypełniaczy do paczek

Rodzaje wypełniaczy do paczek

Wypełniacze do paczek służą przede wszystkim do dokładnego wypełniania wolnej przestrzeni w opakowaniu. Dzięki takiemu systemowi pakowania, wysyłany produkt jest dokładnie zabezpieczony przed wstrząsami, otarciami i wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.  Wiele produktów jest szczególnie podatnych na uszkodzenia w czasie transportu.

Należą do nich produkty elektroniczne, akcesoria elektroniczne, ceramikę i szkło. Aby uniknąć uszkodzenia należy na czas transportu zabezpieczyć je w odpowiedni sposób. Obowiązkowym elementem, który sprawi, że przesyłka dotrze bez uszkodzeń jest właściwe opakowanie oraz wypełniacze do paczek. Warto podkreślić, że istnieje kilka typów materiałów wypełniających przestrzeń w opakowaniu. Wypełniacze występują w różnych rodzajach: flopa, skropak, poduszki powietrzne, maty wypełniające. Posiadają właściwości tłumiące i amortyzujące, są bardzo lekkie i łatwo je zutylizować. Ponadto można z nich korzystać wielokrotnie.

Rodzaje wypełniaczy

Jednym z najtańszych, ale i najlepszych sposobów zabezpieczenia są foliowe poduszki z powietrzem. Charakteryzuje je dobra amortyzacja, lekkość i możliwość recyklingowania. Nie nadają się jednak do paczek, w które zapakowane są ostre przedmioty, ponieważ te mogą uszkodzić poduszeczki. Innym typem jest skropak, czyli 100% biodegradowalny wypełniacz. Łatwo rozpuszcza się w wodzie i jest chętnie stosowany z uwagi na niską cenę i ekologię.  Do zabezpieczenia można wykorzystywać również chipsy styropianowe. To bardzo dobry i elastyczny wypełniacz, który wykonany jest ze styropiany w kształcie literki „S”. Styropian jest miękki, sprężysty a po odkształceniu wraca do pierwotnego kształtu. Natomiast wypełniacz typu flopa lub flo-pak wykonany jest z polistyrenu w kształcie ósemek pełnych lub pustych. Współcześnie został w dużej mierze wyparty przez skropak. Istnieje również wiele różnych wypełniaczy, które zostały wytworzone typowo z papieru lub z konkretnie z kartonu. Najczęściej spotyka się wypełniacze faliste z tektury, czy też owijki siatkowe z tektury.

Udostępnij:

WSPÓŁPRACUJ
Z CENTROPACK

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, a także przedstawią szczegóły współpracy oraz cennik na opakowania.