logo

Napisz do nas

biuro@centropack.pl

Zadzwoń

(+48) 42 650 95 68

Czym się charakteryzuje taśma spinająca i jakie ma zastosowanie?

Czym się charakteryzuje taśma spinająca i jakie ma zastosowanie?

Większość z nas wysyłając paczkę, zakleja opakowanie zwykłą taśmą pakową. W przypadku ciężkich i dużych ładunków konieczne jest jednak użycie mocniejszych rozwiązań, takich jak taśma spinająca. Czym się ona charakteryzuje? Sprawdźmy!

Czym jest bandowanie?

Bandowanie to nic innego jak pakowanie ładunku do transportu przy pomocy taśmy spinającej. Taśma spinająca nie jest taśmą klejącą. Aby dobrze opasała ładunek, konieczne jest użycie specjalnych zapinek, a czasami też napinacza lub paskowacza. Najczęściej używane taśmy spinające to taśmy polipropylenowe i poliestrowe. Zarówno jedne, jak i drugie, dostępne są w wielu różnych kolorach, grubościach i szerokościach, dlatego łatwo znaleźć odpowiedni model do zapakowania każdego rodzaju ładunku. Taśmy są bardzo mocne, trwałe i odporne na wilgoć. Nie straszne im są skrajnie niskie ani wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. To wszystko sprawia, że gwarantują one solidne zabezpieczenie opakowania przy stosunkowo szybkim jego wykonaniu. Taśmę zapinającą można też traktować jako uchwyt, który ułatwia przenoszenie danej paczki. Zużyte taśmy można poddawać recyklingowi.

Zastosowanie taśm spinających

O zastosowaniu taśm spinających można by pisać bez końca. Najczęściej używa się ich w sklepach, hurtowniach i magazynach, gdzie towaru do wysyłki pakuje się dużo i robi się to często. Taśmy spinające są używane także w wielu różnych dziedzinach przemysłu, a także w transporcie. Można nimi spinać zwykłe paczki, ale też całe palety. Taśmy polipropylenowe znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, budowlanym, a nawet w poligrafii. Wiele osób korzysta z ich zalet w zaciszu domowym. Taśma przydaje się przy przeprowadzce, podczas przewozu dużych rzeczy, a także przy przechowywaniu kartonów w piwnicy lub na strychu. Biorąc pod uwagę to, że taśmy spinające są bardzo mocne, a przy tym tanie, codziennie znajdują one nowe zastosowania. W razie wątpliwości co do wyboru taśmy do danego zadania, warto poradzić się dostawcy taśm.


Udostępnij:

WSPÓŁPRACUJ
Z CENTROPACK

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, a także przedstawią szczegóły współpracy oraz cennik na opakowania.