logo

Napisz do nas

biuro@centropack.pl

Zadzwoń

(+48) 42 650 95 68

Ciekawostki na temat folii pęcherzykowej

Ciekawostki na temat folii pęcherzykowej

Folia pęcherzykowa, znana potocznie pod nazwą – folia bąbelkowa, jest produktem znanym ludzkości od ponad półwiecza. Jest powszechnie wykorzystywana do ochrony delikatnych przedmiotów przy pakowaniu. Bąbelki wypełnione powietrzem i rozmieszczone w regularnych odstępach, zapewniają właściwą amortyzację dla kruchych rzeczy.


Znana i lubiana przez większość ludzi, skrywa przed nami kilka interesujących ciekawostek o swojej historii i zastosowaniu. Oto one:


1. Na początku miała być tapetą
W 1957 roku dwóch inżynierów zaprojektowało trójwymiarową, wypukłą i plastikową tapetę. Produkt ten nie zyskał szerokiej aprobaty i nie zaczął być wytwarzany, ale to właśnie na jego podstawie powstała folia bąbelkowa.


2. Folia bąbelkowa ma swoje święto!
W ostatni poniedziałek stycznia obchodzony jest Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej.


3. Odstresowujący gadżet
Chyba każdy strzelał kiedyś z folii bąbelkowej. Jest to zajęcie niezwykle relaksujące. Naciskanie palcami na poszczególne pęcherzyki, aż do momentu, kiedy usłyszymy charakterystyczne „pok” i bąbelek pęknie, pobudza produkcję endorfin i wywołuje uśmiech. Jest to zajęcie tak dalece uzależniające, że na całym świecie odnotowuje się zdiagnozowane przypadki uzależnienia od arkuszy folii bąbelkowej.


4. Bicie rekordów pękających bąbelków
Miłośnicy tej folii wpadli na genialny pomysł, aby zapisać się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa, zgniatając rekordową ilość bąbelków w jak najkrótszym czasie. Co najmniej kilka razy w roku pobijany jest ów rekord w zgniataniu folii pęcherzykowej. Mamy też naszego, polskiego rekordzistę, który w ponad 30 godzin zgniótł około 32 hektary folii bąbelkowej!


5. Ma swój fanpage na Facebooku
Folia pęcherzykowa jest tak popularna, że na Facebooku założono jej fanpage.


6. Jest dziełem sztuki
Kanadyjski artysta Bradley Hart tworzy bardzo ciekawe obrazy przy pomocy folii bąbelkowej. Wstrzykuje różne kolory farb do każdego pęcherzyka, tworząc w ten sposób piękne obrazy. Bąbelki stają się w jego dziełach małymi pikselami, które tworzą większy obraz.

Udostępnij:

WSPÓŁPRACUJ
Z CENTROPACK

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, a także przedstawią szczegóły współpracy oraz cennik na opakowania.