logo

Napisz do nas

biuro@centropack.pl

Zadzwoń

(+48) 42 650 95 68

Różnorodność opakowań foliowych i możliwości ich zastosowania

Różnorodność opakowań foliowych i możliwości ich zastosowania

Opakowania foliowe wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczania produktów podczas magazynowania oraz transportu. Istnieje bardzo wiele różnorodnych rodzajów opakowań foliowych, cechujących się wieloma właściwościami, dzięki czemu można odpowiednio dostosowywać materiał opakowaniowy do funkcji, jakie powinien spełniać, oraz specyfiki produktu pakowanego.

Urozmaicona oferta opakowań foliowych

Jak już zostało wspomniane, opakowania foliowe dostępne są w różnych rodzajach, co możliwe jest dzięki zaawansowanym metodom produkcji. Materiały opakowaniowe występują m.in. w postaci folii pęcherzykowej, taśmy spinającej, folii termokurczliwej czy folii stretch. Każdy z tych rodzajów cechuje się nieco innymi właściwościami i pozwala na dobór metody pakowania do specyfiki towaru pakowanego. Powszechne zastosowanie znajdują również opakowania tworzone z polietylenu oraz z polipropylenu.

Folia służy do pakowania różnorodnych przedmiotów, w tym m.in. produktów spożywczych, odzieży, elektroniki, artykułów biurowych, a nawet najbardziej delikatnych i wartościowych przedmiotów, np. szkła czy ceramiki.

Potencjał opakowań foliowych

Opakowania foliowe zapewniają szereg korzyści dla przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Bez folii bardzo trudno byłoby bezpiecznie i sprawnie magazynować i transportować artykułów powszechnego użytku. Jak już zostało wspomniane, występują w wielu różnych rodzajach, a każdy z nich cechuje się pewnymi specyficznymi właściwościami. Niemniej jednak możemy wskazać na pewne wspólne zalety, które cechują wszystkie opakowania wykonane z folii.

Przede wszystkim należy pamiętać, że produkty odpowiednio zapakowane w folie (trzeba pamiętać, że liczą się nie tylko doskonałe właściwości opakowania foliowego, ale również metoda pakowania) są przede wszystkim doskonale zabezpieczone przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, wilgoć, pyły, zanieczyszczenia itd. Stosując odpowiedni rodzaj folii, np. folię pęcherzykową, lub używając dodatkowych zabezpieczeń stabilizujących, można zapewnić pakowanym towarom maksimum bezpieczeństwa również przed uderzeniami, wstrząsami czy różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Ma to szczególne znaczenie podczas transportowania towarów.

Udostępnij:

WSPÓŁPRACUJ
Z CENTROPACK

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, a także przedstawią szczegóły współpracy oraz cennik na opakowania.