logo

Napisz do nas

biuro@centropack.pl

Zadzwoń

(+48) 42 650 95 68

Zastosowanie folii stretch w rolnictwie i ogrodnictwie

Zastosowanie folii stretch w rolnictwie i ogrodnictwie

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często bywa niezbędna folia stretch w ogrodnictwie oraz rolnictwie. Aby jednak folia rzeczywiście była przydatna w tych dziedzinach, powinna cechować się odpowiednimi parametrami.

Folia stretch w rolnictwie i ogrodnictwie

Folia w rolnictwie i ogrodnictwie najczęściej wykorzystywana jest w celu tworzenia korpusów tuneli, w których hodowane są rośliny. Transparentna folia stretch przepuszcza światło słoneczne wraz z promieniami UV, a więc zapewnia podwyższoną temperaturę w tunelu. Co więcej, zapewnia stosunkowo stałą temperaturę powietrza w różnych porad dnia i nocy. W praktyce jednak zastosowanie folii może być znacznie szersze.

W rolnictwie folia stosowana jest do owijania kiszonek i pasz dla zwierząt. Specjalna folia do sianokiszonki cechuje się bardzo dobrymi parametrami, takimi jak wytrzymałość, odporność, szczelność, dlatego też jest coraz powszechniej wykorzystywana w gospodarstwach rolnych.

Folia może być również przydatna do zabezpieczania niewielkich roślin ozdobnych, a także krzewów i drzewek, dlatego często bywa stosowana w szkółkach.

Folia w ciemnych odcieniach może być używana do tzw. cieniowania roślin, co bywa wykorzystywane podczas regulacji okresu wegetacji. Najczęściej efekt ten stosowany jest w przypadku chryzantem. Dwukolorowa folia stretch używana jest również w produkcji grzybów, takich jak pieczarki, boczniaki czy shitake.

Liczba różnorodnych zastosowań folii stretch w rolnictwie i ogrodnictwie jest bardzo duża. Dzieje się tak głównie ze względu na liczne właściwości tego materiału. Folia jest elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i odporna na różnorodne czynniki zewnętrzne. Co więcej, cechuje się kleistością i bardzo dobrze przylega do powierzchni, wykazując doskonałą szczelność. Co więcej, wykazuje dobrą wydajność przy stosunkowo niskich kosztach, co również zaliczyć można jako jej zaletą. Samo zastosowanie folii jest stosunkowo proste i w większości przypadków nie wymaga nawet stosowania specjalistycznych maszyn czy posiadania szczególnych umiejętności.

Udostępnij:

WSPÓŁPRACUJ
Z CENTROPACK

Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, a także przedstawią szczegóły współpracy oraz cennik na opakowania.